بررسی صفر تا صد کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

چرا باید به کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی پردازیم؟ همانطور که احتمالا می‌دانید، رشته مهندسی معماری تا حد زیادی در کشور اشباع شده است و افراد فارغ التحصیل کمتری در این رشته قادر خواهند بود تا وارد بازار کار شوند. از این رو، بسیاری ممکن است به دنبال زیرشاخه‌های این رشته بروند که شامل؛ طراحی معماری داخلی، طراحی سه بعدی و طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشند. البته، این مشاغل؛ تنها زیرشاخه‌های رشته معماری نیستند و شما می‌توانید با تحقیق کردن در این باره، اطلاعات کامل‌تری را بدست آورید. یکی از بهترین و پولسازترین رشته‌هایی که افراد می‌توانند جهت درآمدزایی به سراغ آن بروند؛ طراحی دکوراسیون داخلی خواهد بود! این شغل که با عنوان Interior design نیز شناخته می‌شود؛ قرار است تا در این مقاله از صفر تا صد مورد بررسی متخصصین ما قرار گیرد. در صورتی که شما نیز تمایل دارید تا با بازار کار شغل دکوراسیون داخلی آشنا شوید؛ می‌توانید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی چگونه است؟

چگونگی کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

معمولا، افرادی که تمایل دارند تا به درآمدزایی با شغل دکوراسیون داخلی بپردازند؛ بایستی از برخی مهارت‌ها برخوردار شوند. به عنوان مثال؛ شما باید در اولین مرحله بتوانید ارتباط خوب و سازنده‌ای را با مشتریان خود برقرار نمائید. این مهارت، باعث می‌شود تا شما بتوانید به صورت کامل و دقیق از نیازها، نظرات و سلایق آنان آگاهی پیدا کنید. در ادامه، باید با بکارگیری توانایی خود در زمینه طراحی، نمونه‌هایی را به مشتریان خود معرفی کنید. تخصص شما باید به حدی بالا باشد، که بتوانید به خوبی با در نظرگیری بودجه، نوع ساختمان آن‌ها و نیازهای مشتریان، خواسته‌هایشان را برآورده سازید.

در نهایت، طرح‌های اولیه بایستی تصحیح و ویرایش گردند. اینکار باید تا زمانی ادامه پیدا کند که طرح نهایی مورد تایید مشتری انتخاب شود. شما علاوه بر اینکه در زمینه طراحی داخلی، معماری ساختمان و این دسته موارد بایستی از مهارت کافی برخوردار باشید؛ بلکه باید در حوزه رنگ‌شناسی، سبک‌شناسی، انواع پارچه و مبلمان و وسایل تزئیناتی نیز دارای تخصص لازم باشید! زیرا؛ در ادامه فرآیند کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی، باید بتوانید مشاوره‌های لازم را در این بخش‌ها نیز به مشتریان خود ارائه دهید. در آخر، طرح نهایی شما باید به وسیله کامپیوتر و نرم‌افزارهای دقیق ترسیم گردد. پس از اتمام این مرحله، می‌توانید زمان اجرای پروژه و هزینه‌های لازم را به مشتری اعلام نمائید.

در قدم بعدی، وارد فرآیند عملی کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی خواهیم شد. این مرحله به تهیه پارچه‌ها، مبلمان، پارکت لمینت و کفپوش، پوشش دیوارها(رنگ، کاغذ دیواری، نقاشی دیواری و…) اختصاص خواهد یافت. درست است که خود شما قرار نیست تا همه این وسایل را تهیه کنید یا به صورت عملی، پارکت‌ها و کاغذ دیواری‌ها را نصب نمائید؛ اما موظف خواهید بود تا بر روند کلی نظارت کامل داشته باشید. در آخر پروژه، پس از اینکه تمامی این مراحل‌ها به خوبی انجام یافتند، باید از نتیجه نهایی بازدید داشته باشید و نسبت به رضایت مشتری خود، اطمینان خاطر پیدا کنید. لازم به ذکر است که؛ شما به عنوان یک فرد فارغ‌التحصیل در این رشته، قادر خواهید بود تا دفتر کار اختصاصی خود را راه‌اندازی کنید و افرادی را برای نظارت بر بخش‌های مختلف استخدام نمائید.

مهارت‌های لازم کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهید در مسیر کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی به موفقیت برسید؛ بایستی برخی مهارت‌ها و توانایی‌ها را در وجود خود تقویت نمائید! اولین مهارت لازم، خلاقیت در کسب و کار است. این عنصر، در حقیقت عاملی است که سبب می‌شود تا شما بتوانید یک پروژه طراحی داخلی مناسب را تحویل دهید. خلاقیت شما می‌تواند به تطبیق خواسته‌های مشتری با ویژگی‌های پروژه، کمک زیادی کند. در ادامه، باید بر روی مهارت سازمان‌دهی خود کار کنید! در فرآیند کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی، عوامل مختلفی دخیل هستند و شما بایستی آن‌ها را به طور دقیق سازمان‌دهی کنید؛ در غیر این صورت، نمی‌توانید مدیریت کسب و کار و پروژه‌تان را به خوبی در دست بگیرید!

یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها و قابلیت‌های شما؛ مدیریت پروژه به صورت تخصصی است! در فرآیند طراحی دکوراسیون، نیروهای کار و افراد مختلفی از جمله؛ نصاب پرده‌ها، نصاب پارکت لمینت، پنجره‌ها، رنگ‌کار دیوار، کارگاه مبل‌سازی و غیره، دخالت خواهند داشت؛ بنابراین، شما باید در این بخش نقش کوردیناتور یا هماهنگ کننده را بر عهده بگیرید. شما، نقطه عطف و اشتراک تمامی این کسب و کارها خواهید بود و باید زمان‌بندی نصب و اینگونه موارد را، با آن‌ها هماهنگ کنید. همچنین، باید قدرت مدیریت در زمان‌های بحران را نیز در خود تقویت نمائید! زیرا امکان دارد مشکلات مختلفی بر سر راه شما در این مسیر ظاهر شوند؛ شما بایستی بتوانید با نهایت خونسردی و آرامش، به حل و فصل این چالش‌ها بپردازید. البته، کسب تجربه هم در این مورد دخیل است؛ به هر میزان که شما تعداد پروژه‌های بیشتری را مدیریت کنید، در این قضیه از اعتما به نفس و کارایی بیشتری نیز برخوردار خواهید بود.

میزان کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

میزان کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

به صورت کلی، میزان درآمد شما با سطح تخصصات، بازاریابی، محل کسب و کار و سابقه کاریتان ارتباط مستقیم خواهد داشت! به هر میزان که، بازاریابی کسب و کار بهتری داشته باشید، از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار استفاده نمائید و از دانش و تخصص بیشتری برخوردار باشید؛ به قطع یقین قادر خواهید بود تا درآمد بالاتری را نیز دریافت نمائید. به عنوان مثال؛ محل قرارگیری دفتر کاری شما، تا حد زیادی بر میزان درآمدزاییتان تاثیرگذار خواهد بود! اگر در شمال تهران یک دفتر کار اجاره نمائید، می‌توانید هزینه‌های پروژه‌هایتان را چندین برابر کنید و از این کار، سود دریافت نمائید؛ اما اگر دفترتان در جنوب تهران باشد، ممکن است مشتریان کمتری به شما مراجعه نمایند.

نهایتا، شما موظف خواهید بود تا در اولین مرحله، مخاطبین و مشتریان هدف خود را بشناسید و سپس با درنظرگیری علایق، خواسته‌ها و ویژگی‌های آنان، بازاریابی خود را انجام دهید. به صورت معمول، کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی یک حرفه لوکس و مدرن تلقی می‌شود که در بین قشر مرفه و پولدار، طرفداران بیشتری نیز دارد. بنابراین، شما باید به این موضوع توجه کنید که راحتی آنان از چه طریقی تامین می‌شود؛ بله، درست است! در صورتی که دفتر کار شما در نزدیکی منازل یا محل اقامت آن‌ها باشد یا کسب و کار شما احساس لوکس بودن را به آنان القا کند.

همانطور که ذکر شد، نمونه کارها، سوابق، تجربیات و تخصص شما نیز بر کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی، تاثیر مستقیم خواهند داشت! مشاغلی که مهارت و عملیات محور هستند، تنها به کمک دانش و تجربه قابل انجام خواهند بود. همچنین، اگر شما بتوانید رزومه‌ای معتبر را جمع‌آوری نمائید تا در زمان پروژه گرفتن، آن را به مشتریان خود نشان دهید؛ آن‌ها می‌توانند راحت‌تر به شما اعتماد کنند و جهت طراحی دکوراسیون منزل یا محل کارشان از شما کمک بگیرند.

در ادامه، شخصی که یک شرکت یا دفتر را جهت کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی راه‌اندازی می‌کند، قابلیت کسب درآمد و جذب مشتریان بیشتری را نسبت به اشخاص فریلنسر خواهد داشت. در بخش زیر، میانگین کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی در برخی از کشورها را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

  • آمریکا: میانگین درآمد سالیانه افراد فعال در حوزه دکوراسیون داخلی در این کشور، بیش از 50 هزار دلار است.
  • استرالیا: در استرالیا، افراد می‌توانند نزدیک به 60 هزار دلار در سال با شغل دکوراسیون داخلی، درآمد داشته باشند.
  • انگلستان: در صورتی که فردی تازه کار هستید، می‌توانید بین 20 هزار تا 30 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید؛ اما اگر باجربه هستید و از تخصص بالایی نیز برخوردار می‌باشد؛ قابلیت کسب درآمد تا 50 هزار دلار را نیز خواهید داشت. شایان ذکر است که؛ طراحان ارشد در انگلستان، می‌توانند حتی تا 100 هزار دلار نیز درآمد داشته باشند.
  • ایران: به صورت کلی، میانگین کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی در ایران هزینه‌ای ثبات ندارد و عوامل بسیاری هستند که می‌توانند بر درآمد شما تاثیر داشته باشند. حداقل درآمد این شغل، از 2 میلیون تومان آغاز می‌شود.

به یاد داشته باشید که این مقادیر ذکر شده، در واقع به صورت تقریبی هستند و عوامل مختلفی می‌توانند بر مقدار درآمد شما تاثیرگذار باشند. با بازاریابی خوب و برخورداری از تخصص کافی، می‌توانید حتی درآمدی بالاتر از این مقادر میانگین و متوسط نیز کسب نمائید.

در آخر، اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی بدست آورید؛ می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت تجارت آنلاین از جمله؛ “کسب و کار طراحی داخلی چیست؟” مراجعه نمائید! نهایتا، اگر به دنبال این هستید که کسب و کار طراحی دکوراسیون خود را در قالب یک شرکت یا دفتر راه‌اندازی نمائید؛ می‌توانید به پکیج کسب درآمد میلیونی تجارت آنلاین سر بزنید؛ در این دوره آموزشی، از صفر تا صد شرایط راه‌اندازی یک کسب و کار را برای شما شرح داده‌ایم.

جمع‌بندی کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی

در این مقاله، سعی شده است تا به بررسی اطلاعاتی جامع در رابطه با شغل طراحی دکوراسیون داخلی و نحوه کسب درآمد با شغل دکوراسیون داخلی پرداخته شود. شما می‌توانید، با شرکت در دوره‌های آکادمیک یا آموزشگاهی، از تخصص لازم جهت فعالیت در این حوزه بهره‌مند شوید؛ اما به یاد داشته باشید که تنها تخصص و دانش نمی‌توانند برای شما سبب درآمدزایی شوند! شما باید، به فکر بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود نیز باشید تا بتوانید مشتریان بالقوه را به خدماتتان جذب نمائید. در آخر، به شما توصیه می‌کنیم که خلاقیت، قدرت مدیریت و سازمان‌دهی خود را تقویت نمائید.

منبع: 2020spaces