کسب درآمد با مقاله نویسی چگونه شما را پولدار می کند؟

کسب درآمد با مقاله نویسی

آیا می‌دانستید؛ کسب درآمد با مقاله نویسی یکی از پولسازترین مشاغلی است که افراد می‌توانند از طریق آن صاحب درآمد شوند؟ از طرف دیگر، این شغل مزایای بسیاری دارد و شما نیازی به صرف هزینه یا سرمایه اولیه برای راه‌اندازی آن نخواهید داشت. تنها امکانات مورد نیاز برای درآمدزایی از این طریق، یک سیستم کامپیوتری مناسب و اینترنتی با سرعت مطلوب خواهند بود. اگر می‌خواهید در مدت زمان کم درآمدی قابل قبول را بدست آورید؛ می‌توانید به کسب درآمد با مقاله نویسی مشغول شوید. مقاله‌نویسی، یکی از زیرشاخه‌های تولید محتوا می‌باشد که به حوزه وبسایت اختصاص یافته است. شما به عنوان یک مقاله‌نویس حرفه‌ای، باید بتوانید در زمینه‌های مختلفی محتوا تهیه کنید! زیرا، ممکن است پروژه‌ای که در قالب وبسایت به شما واگذار می‌شود؛ در رابطه با هر عنوان یا مبحثی باشد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره کسب درآمد با مقاله نویسی، می‌توانید تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمائید.

نگاه کلی به کسب درآمد با مقاله نویسی

چگونگی کسب درآمد با مقاله نویسی

به فرآیند در کنار هم چیدن کلمات جهت انتقال یک مفهوم خاص، مقاله‌نویسی می‌گویند! اگر شما قصد دارید تا از این روش درآمدزایی داشته باشید؛ بایستی مهارت خود را در نوشتن تقویت کنید. در واقع، زمانی که شما به عنوان یک محتوانویس یا مقاله‌نویس فعالیت دارید؛ باید بتوانید محتوایی جذاب و گیرا بنویسید تا نظر مخاطبین به آن جلب شود. همچنین، باید در مقاله خود تمام سوالاتی که احتمال دارد برای کاربران رخ دهد را پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که باید متون خود را یکپارچه و پیوسته بنویسید تا خوانندگان بتوانند به خوبی آن را دنبال کنند.

علاوه بر این موارد، نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که بایستی حتما در روند نوشتن مطالب آن را رعایت کنید؛ آن هم پیروی از الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل است. با توجه به اینکه این محتواها توسط موتورهای جستجو بررسی می‌شوند و می‌توانند به بهبود سئوی وبسایت مورد نظر کمک کنند؛ به شما توصیه می‌شود که حتما این قواعد را مطالعه کنید و حین نوشتن مقالات خود، آن‌ها را رعایت نمائید. در نظرگیری تمام این موارد ذکر شده، سبب می‌گردد تا بسیاری نتوانند به خوبی از پس مسئولیت کسب درآمد با مقاله نویسی برآیند! نوشتن مقاله به حوصله، دقت و خلاقیت احتیاج دارد و حتی بسیاری از سئوکاران حرفه‌ای نیز نمی‌توانند تبحر کافی را جهت انجام اینکار به خرج دهند.

احتمال دارد بسیاری از مردم فکر کنند که این شغل آسان است و نوشتن متن کاری ندارد! این طرز تفکر تا حدودی درست است، همه می‌توانند به کسب درآمد با مقاله نویسی بپردازند! ولی یافتن یک محتوانویس خوب که علاوه بر رعایت قواعد سئو بتواند متونی طولانی را با پیوستگی و خوانایی بالا بنویسد، امری سخت خواهد بود. در نهایت، کسب درآمد با مقاله نویسی شغلی راحت است که نیاز به سرمایه اولیه آنچنانی هم ندارد؛ اما برای اینکه بتوانید به یک تولید کننده محتوای حرفه‌ای تبدیل شوید، باید زمانی را به تلاش، تمرین و مطالعه خود اختصاص دهید.

4 روش کسب درآمد با مقاله نویسی

کسب درآمد با مقاله نویسی

یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد با مقاله نویسی، این است که به نوشتن محتوا برای وبلاگ‌های اختصاصی خودتان بپردازید! این راه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین متدهای کسب درآمد با مقاله نویسی نیز به شمار می‌رود. کسب درآمد از تولید محتوا برای وبلاگ، پیچیدگی به خصوصی ندارد؛ تنها لازم است تا شما یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی مناسب را انتخاب کنید، موضوع مورد نظر خود را جهت محتوانویسی در ذهن داشته باشید و درآمدزاییتان را آغاز نمائید. وبلاگ‌ها در واقع نوعی از مجلات اینترنتی هستند که اطلاعات مختلفی را در زمینه‌های متنوع، تحت اختیار کاربران قرار می‌دهند. برخی از پلتفرم‌های وبلاگ‌نویسی معروف ایرانی شامل؛ بلاگفا و بلاگ اسکای می‌باشند. در ادامه این بخش، به الزامات کسب درآمد با مقاله نویسی از وبلاگ پرداخته‌ایم و 4 مورد دیگر از روش‌های درآمدزایی با محتوانویسی را نیز برای شما توضیح خواهیم داد.

کسب درآمد با مقاله نویسی از وبلاگ

شما جهت درآمدزایی به این روش، دو راهکار را پیش روی خواهید داشت! اولین راهکار این است که یک وبسایت را از پایه برای خود طراحی کنید و مسئولیت صفر تا صد آن را بر عهده بگیرید؛ روش دوم نیز، استفاده از پلتفرم‌های وبلاگ‌نویسی است که در بخش قبل به دو مورد از آن‌ها اشاره کردیم. اگر تمایل دارید تا با راهکار اول، به کسب درآمد با مقاله نویسی بپردازید، باید علم و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید؛ زیرا، طراحی یک وبسایت امری آسان نیست و نسبت به استفاده از وبلاگ‌های از پیش آماده، چالش‌های بیشتری خواهد داشت. البته، شما این امکان را در اختیار دارید تا از یک طراح وبسایت حرفه‌ای در این راستا کمک بگیرید.

اولین مرحله از آغاز این فرآیند، انتخاب یک هاست و دامنه مناسب است! برای انجام اینکار می‌توانید به راحتی از طریق وبسایت‌هایی که خدمات فروش هاست و دامنه را ارائه می‌دهند، اقدام کنید. سپس، می‌توانید یک قالب آماده وبسایت را خریداری کنید تا به کمک آن، وبسایت خود را ایجاد نمائید. نهایتا، با نوشتن محتوا و مقالات به صورت روزانه، می‌توانید به افزایش بازدید وبسایت خود کمک کنید. آنچه باعث می‌شود تا وبسایت شما به خوبی رشد کند، توجه به انتشار مقالات بر اساس یک برنامه سازمان‌دهی شده و مشخص خواهد بود. اگر تمامی نکات سئو و بهینه‌سازی وبسایت را حین نوشتن مقالات خود رعایت کنید، در نهایت به زودی شاهد وبلاگتان در صفحه نتایج جستجوی گوگل خواهید بود.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که؛ در کدامین مرحله از راه‌اندازی یک وبسایت جدید و وبلاگ‌نویسی برای آن، صاحب درآمد خواهید شد؟ در پاسخ به این سوال، باید به شما بگوئیم که پس از رشد و دیده شدن وبلاگتان، قادر خواهید بود تا از طریق تبلیغات و اسپانسرینگ، درآمدزایی داشته باشید. انتشار “رپورتاژ” تبلیغاتی، بنرهای تبلیغاتی شرکت‌ها و کسب و کارها و معرفی آن‌ها به هر شکل، برخی از متدهای رایجی هستند که سبب کسب درآمد با وبلاگ نویسی برای شما خواهند شد.

کسب درآمد با مقاله نویسی برای دیگر وبسایت‌ها

کسب درآمد با مقاله نویسی برای وبسایت

اگر فکر می‌کنید راه‌اندازی یک وبلاگ یا سایت شخصی جهت درآمدزایی به این طریق، برایتان به صرفه نیست؛ می‌توانید به تولید محتوا برای وبسایت‌های دیگر بپردازید. مزیتی که این روش نسبت به روش قبلی دارد، امکان کسب درآمد در مدت زمان کمتر است! با توجه به اینکه لازم نیست تا شما زمانی را برای راه‌اندازی وبسایتتان اختصاص دهید، می‌توانید سریع‌تر صاحب درآمد شوید و به ازای نوشتن مقالات، حقوق ثابت دریافت کنید!

موتور جستجوی گوگل، دائما در حال بروزرسانی الگوریتم‌های خود است! یکی از عواملی که با توجه به الگوریتم‌های گوگل، می‌تواند بر سئو و رتبه هر وبسایت تاثیرگذار باشد؛ این است که محتواهای آن وبسایت‌ها به صورت مداوم بروزرسانی شوند. به بیان دیگر، وبسایت‌هایی که هر روز مقاله‌های جدیدی را منتشر می‌کنند و سعی بر این دارند تا خود را با جدیدترین اطلاعات، آپدیت نگه دارند؛ از دید گوگل با ارزش‌تر و مهم‌تر خواهند بود.

بنابراین، موتور جستجوی گوگل نیز تصمیم می‌گیرد تا آن‌ها را به صفحه اول نتایج جستجو و در بهترین حالت از رتبه‌های اول تا سوم، منتقل کند. اینکار باعث می‌شود تا کاربران راحت‌تر بتوانند موضوعات مورد نظر خود را بیابند و به وبسایت‌هایی که مطالب مفید و باارزش دارند، دسترس سریع‌تری داشته باشند. همین امر سبب می‌گردد تا فرصتی ایده‌آل برای علاقمندان کسب درآمد با مقاله نویسی ایجاد شود.

عضویت در وبسایت‌های تولید محتوا

اگر علاقه دارید تا به کسب درآمد در خانه با کامپیوتر بپردازید؛ می‌توانید در وبسایت‌های تولید محتوا عضویت پیدا کنید. این وبسایت‌ها به صورت اختصاصی در زمینه نوشتن مقاله فعالیت دارند و افرادی را استخدام می‌کنند که می‌توانند مطالب مفید، طولانی و خوانا بنویسند. تعداد این وبسایت‌ها به صورت کلی کم نیست؛ اما یکی از مشکلاتی که برای نیروهای خود به همراه دارند، اختصاص‌دهی حقوق کم به آن‌ها است.

در واقع، اگر شما بخواهید حقوق مناسب و قابل توجهی را از طریق این وبسایت‌ها بدست آورید، باید ساعات زیادی را در طول روز کار کنید. کسب درآمد با مقاله نویسی از طریق عضویت در چنین سایت‌هایی، بیشتر به افرادی پیشنهاد می‌شود که در ابتدای مسیر درآمدزایی خود هستند و می‌خواهند تجربه و سابقه کاریشان را افزایش دهند. تعدادی از این وبسایت‌ها، به کاربران خود آموزش سئو و محتوانویسی را نیز ارائه می‌دهند. اگر تمایل دارید تا به کسب درآمد دلاری آسان از این طریق بپردازید، می‌توانید در وبسایت‌هایی عضو شوید که غیرایرانی هستند! البته در این صورت، شما موظف خواهید بود تا مقاله‌هایتان را به زبان انگلیسی بنویسید.

کسب درآمد از مقاله نویسی با فروش محتوا

یکی دیگر از راهکارهای کسب درآمد با مقاله نویسی، این است که وبسایتی را ایجاد کنید و با قراردهی مقالات آموزشی یا سرگرمی در آن، به درآمدزایی بپردازید! درست است که این روش با اولین راهی که در این مقاله توضیح داده شد، شباهت بسیاری دارد؛ اما نکته حائز اهمیت این است که در این شیوه کسب درآمد با مقاله نویسی، شما بایستی در ازای پرداخت حق اشتراک مشتریان، این مقالات را در اختیارشان قرار دهید. ممکن است برایتان عجیب به نظر برسد که؛ چه کسی حاضر است تا برای خواندن یک مقاله هزینه بپردازد؟

به قطع یقین، اگر قرار باشد تا مقالات و محتواهای شما همانند دیگر وبسایت‌ها ساده و بدون خلاقیت باشند، افراد ترجیح می‌دهند تا اطلاعات مورد نیاز خود را از وبسایت‌هایی بدست آورند که این دیتاها را به صورت رایگان در اختیارشان می‌گذارند. از این رو، شما باید در نوشتن مقالات خود خلاقیت به خرج دهید. به عنوان مثال؛ می‌توانید مقالات آموزشی بنویسید و کار با نرم‌افزارهای مختلف را به علاقمندان یاد دهید، یا اینکه می‌توانید مباحث درسی دانشگاهی را به همراه جزوات و نمونه سوال‌ها، برای فروش ارائه کنید. به هر میزان که موضوع نوشته شده در وبسایت شما کم یاب‌تر باشد؛ کاربران بیشتر حاضر خواهند بود تا برای دریافت این اطلاعات هزینه پرداخت کنند.

اگر می‌خواهید به کسب درآمد با مقاله نویسی بپردازید، نیاز دارید تا بر روی مهارت‌های نوشتاری خود بیشتر کار کنید! تمرین نوشتن، برترین راهی است که می‌توانیم جهت تحقق این هدف به شما معرفی کنیم. همچنین، بهتر است در رابطه با الگوریتم‌های گوگل مطالعه داشته باشید و نسبت به سئو وبسایت نیز، آگاهی‌های لازم را کسب کنید. این راه درآمدزایی به عنوان یکی از جدیدترین راه های کسب درآمد اینترنتی محسوب می‌شود؛ اما مزیتی که سبب شده است تا توجه افراد زیادی به سمت این کسب و کار جلب گردد، عدم نیاز به اخذ مجوز کسب و کار اینترنتی است! عموم مشاغل آنلاین نیاز دارند تا اجازه‌نامه یا نماد الکترونیکی را برای راه‌اندازی تجارت خود دریافت کنند؛ اما کسب درآمد از مقاله نویسی به راحتی و تنها با در دست داشتن یک سیستم کامپیوتری که قابلیت اتصال به اینترنت دارد، امکان‌پذیر خواهد بود! اگر تمایل دارید تا با دیگر مشاغل آنلاین و پردرآمد نیز آشنا شوید، می‌توانید به پکیج کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت تجارت آنلاین سر بزنید.

جمع‌بندی

آیا به فکر کسب درآمد از مقاله نویسی هستید؟ اگر قصد دارید تا درآمدزایی خود را با نویسندگی برای وبسایت‌ها آغاز کنید، باید بتوانید به بهترین شکل محتواهای جذاب و گیرا بنویسید. علاوه بر این موضوع، محتواهای شما باید از قوانین و مقررات سئو و الگوریتم‌های گوگل نیز پیروی کنند. اگر بتوانید با مطالبی که در وبلاگ یا وبسایت مورد نظر خود منتشر می‌کنید، توجه کاربران و همچنین موتور جستجوی گوگل را جلب کنید؛ قادر خواهید بود تا به افزایش رتبه قابل توجه پلتفرمتان کمک کنید. نهایتا، زمانی که پلتفرم انتخابی شما برای نوشتن محتوا، رشد کرد و به یک رسانه مطلوب تبدیل شد، می‌توانید از آن برای تبلیغات دیگر کسب و کارها، خدمات و محصولاتشان استفاده کنید.