کسب درآمد بدون سرمایه با 10 ایده جذاب

کسب درآمد بدون سرمایه

زمانی که صحبت از راه‌اندازی یک کسب و کار به میان می‌آید، بسیاری از افراد فکر می‌کنند نمی‌توانند آن را تحقق بخشند؛ چون هیچ سرمایه‌ای در دست ندارند. راه‌اندازی یک کسب و کار سودآور، برای بسیاری همچون یک رویای غیرواقعی است، بنابراین ترجیح می‌دهند بی‌انگیزگی و بی‌اشتیاق بودن در کار فعلی خود را تحمل کنند؛ اما هیچوقت این ریسک را نپذیرند که کسب و کاری برای خود داشته باشند. اگر به شما بگوئیم که می‌توانید به کسب درآمد بدون سرمایه بپردازید، به احتمال زیاد باور نخواهید کرد. با این حال، مشاغل بسیاری هستند که شما می‌توانید با راه‌اندازی و توسعه آن‌ها، به بهترین درآمدهای ممکن برسید! شرط رسیدن به موفقیت در این مسیر، داشتن آگاهی و علم کافی است. بنابراین، اگر تمایل دارید تا به کسب درآمد بدون سرمایه مشغول شوید، به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه فرمائید.

چگونه کسب درآمد بدون سرمایه داشته باشیم؟

کسب درآمد بدون سرمایه چگونه است

بالا رفتن مخارج زندگی و هزینه‌ها و پایین بودن میزان درآمد از مشاغل، سبب شده است تا افراد به فکر راه‌اندازی کسب و کار برای خودشان باشند. این ایده وسوسه کننده، اشخاص را ترغیب می‌کند تا برای درآمدزایی بیشتر، از توانایی و خلاقیت خود در جهت کارآفرینی کمک بگیرند. از طرف دیگر، عدم داشتن سرمایه کافی و ریسک‌پذیر نبودن افراد، باعث شده است تا از ورود به این عرصه جلوگیری کنند و پشیمان شوند. در چنین شرایطی، ما به شما توصیه می‌کنیم تا با میزان سرمایه کمتری فعالیت خود را آغاز کنید. حتی می‌توانید بدون هیچ سرمایه اولیه‌ای درآمدزایی داشته باشید و پله‌های ترقی را طی کنید!

تنها نکته‌ای که در رابطه با راه‌اندازی کسب و کار بدون سرمایه باید به آن توجه کنید، این است که مسیر سریع‌السیری برای رسیدن به درآمدهای بالا از این طریق وجود ندارد. در واقع؛ شما باید زحمت و تلاش زیادی داشته باشید تا بتوانید به درآمدهای خوبی از این راه برسید. مشاغلی که بدون سرمایه راه‌اندازی می‌شوند، اوایل ممکن است سود آنچنانی برای شما نداشته باشند؛ اما با کسب مهارت، رشد فردی، تمرکز داشتن و وقت گذاشتن بر روی حرفه جدیدتان، قادر خواهید بود تا به درآمدهای بالایی از آن برسید! بنابراین، نتیجه می‌گیریم که کسب درآمد بیش از 20 میلیون در ماه و بدون سرمایه، امری غیرممکن نخواهد بود. در ادامه، به بررسی ایده‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید برای کسب درآمد بدون سرمایه، از آن‌ها الگو بگیرید.

10 ایده جذاب کسب درآمد بدون سرمایه

ایده های کسب درآمد بدون سرمایه

با ظهور و توسعه فناوری‌های مختلف طی قرن اخیر، تکنولوژی آنچنان پیشرفتی را تجربه کرده است که توانسته تاثیر به سزایی در امور مالی و اقتصادی افراد بگذارد. هم‌اکنون، بیش از صدها روش برای کسب درآمد از طریق اینترنت و کامپیوتر وجود دارد که شما با تسلط یافتن نسبت به آن‌ها، می‌توانید درآمدزایی بالایی را در زندگی خود تجربه کنید! امروزه، دیگر حضور کاربران و فعالان در شبکه‌های اجتماعی تنها به سرگرمی و گذران اوقات فراغت محدود نمی‌شود؛ بلکه بسیاری از آن‌ها درآمدهای زندگی و روزمره خود را از این طریق بدست می‌آورند. پس چرا شما نتوانید یکی از آن‌ها باشید؟

کسب و کارهای متنوعی در زمینه فروش و آموزش، در بستر اینترنت شکل گرفته‌اند که عموما به هیچ سرمایه اولیه‌ای احتیاج ندارند. در مقابل، شما نیز می‌توانید درآمدهای ماهیانه قابل توجهی را از این روش کسب کنید که الان شاید به ذهنتان هم خطور نمی‌کند. اینترنت و پیشرفت تکنولوژی، کسب درآمد بدون سرمایه را بسیار راحت کرده‌اند. شما صرفا با یادگیری برخی تخصص‌ها و کسب اطلاعاتی ساده، می‌توانید به درآمدزایی از این طریق بپردازید. البته، راه‌های کسب درآمد بدون سرمایه تنها به اینترنت محدود نمی‌شوند؛ بلکه شما می‌توانید در دنیای واقعی نیز تجارت‌های خانگی و کوچکی را راه‌اندازی کنید که بدون هزینه هستند.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی(Social Media)

یکی از ساده‌ترین انواع روش‌های کسب درآمد بدون سرمایه، شغل ادمینی سوشال مدیا یا مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. این روزها، شما می‌توانید با مدیریت یک پیج در اینستاگرام یا کانال تلگرام در خانه، به درآمدهای نسبتا مناسبی برسید. با توجه به افزایش هر ساله کاربران این دسته از پلتفرم‌ها و برخورداری آن‌ها از مخاطبین جهانی، یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان یک ایده کسب و کار را با آن به دنیا معرفی کرد، ساخت یک حساب در یکی از شبکه‌های اجتماعی برای آن است!

عموما، سازمان‌ها و موسساتی که علاقه دارند تا بازاریابی خود را گسترش دهند و بتوانند مخاطبین هدف بیشتری را بیابند، در سوشال مدیاهایی همچون اینستاگرام و فیسبوک شروع به فعالیت و تولید محتوا می‌کنند؛ اما از طرف دیگر، چون وظایف گسترده و متعددی دارند، نمی‌توانند مسئولیت مدیریت شبکه‌ها را نیز خودشان بر عهده بگیرند؛ زیرا این یک کار تخصصی است که نیاز به زمان دارد. بنابراین، تصمیم می‌گیرند تا نیروهایی را چه به صورت دورکاری چه به صورت حضوری، در این راستا و برای تحقق این هدف استخدام کنند.

افرادی که در سوشال مدیاها نقش ادمینی دارند، موظف خواهند بود تا به دایرکت‌ها پاسخ دهند، با مشتریان از طریق پیج تعامل داشته باشند، مدیریت بخش تولید محتوای سوشال مدیا را بر عهده بگیرند و به اموری چون هشتگ‌گذاری مسلط باشند. اگر به هیچ عنوان با این امور آشنایی ندارید؛ اما علاقه دارید تا آن‌ها را یاد بگیرید و به عنوان یک ادمین حرفه‌ای، در شرکت‌های بزرگ استخدام شوید، به شما توصیه می‌کنیم در دوره‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و روش‌های تولید محتوا شرکت کنید.

مزیتی که این دسته از مشاغل دارند، این است که شما برای انجام آن‌ها به هیچ هزینه‌ای نیاز ندارید! حتی می‌توانید در کلاس‌ها و دوره‌هایی که از شما هزینه دریافت می‌کنند؛ شرکت نکنید و به جای آن، به منابع معتبر در وب مراجعه کنید و از ویدیوهای منتشر شده توسط استادان خوب، بهره‌گیری نمائید.

همچنین، دیگر مزیت ادمینی در شبکه‌های اجتماعی، این است که شما در محدودیت زمان و مکان نخواهید بود. می‌توانید زمانی که در سفر یا تفریح هستید نیز شغل خود را مدیریت کنید. همچنین، این شغل به هیچ عنوان به زمان حساسیتی ندارد و زمان شما در دست خودتان است. البته، فراموش نکنید که باید برنامه‌ریزی دقیقی را برای وقت کار خود بنویسید.

کسب درآمد بدون سرمایه از تدریس

آیا می‌توانید به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید؟ شاید هم در پخت غذاهای متنوع و لذیذ دارای تخصص هستید؟ روانشناسی خوانده‌اید و سرمایه کافی برای مطب زدن را ندارید؟ راه حل ما برای شما، تدریس و ارائه آموزش تخصصتان به صورت آنلاین است! به لطف تکنولوژی اینترنت و فناوری‌های نو در این عصر، درآمدزایی از همیشه راحت‌تر شده است. تنها کافی است تا با حضور خود در یکی از شبکه‌های مجازی، استارت کسب درآمدتان را بزنید.

البته، توجه داشته باشید که تنها با تولید محتوا در وبسایت یا صفحات اینستاگرامی قادر نخواهید بود تا کسب درآمد کنید؛ بلکه، باید تمرکز خود را بر روی تبلیغات و بازاریابی کسب و کار نیز متمرکز کنید. زمانی که بتوانید به نفوذ و اعتماد قابل توجهی در بین مخاطبین خود دست پیدا کنید، درآمدزایی امری بسیار راحت برای شما خواهد بود! فرض کنید که به آشپزی و تهیه خوراک‌های مختلف همچون ترشی و شیرینی علاقمند هستید.

با راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی، که هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد، می‌توانید به صورت مداوم از آشپزی خود تولید محتوا داشته باشید! در نهایت، پس از اینکه تعداد فالوورهای شما بالا رفت، سیل تبلیغات لوازم خانگی، مواد غذایی، رستوران‌ها، فست فودها و کافه‌ها، به سمت شما سرازیر خواهد شد! همچنین، جالب است بدانید که هم اکنون، بلاگرهایی که تعداد فالوور بالایی دارند، ماهیانه حداقل 10 میلیون تومان درآمد کسب می‌کنند. این مقدار تا 80 میلیون تومان نیز جای رشد دارد.

اگر به بلاگری و اینفلوئنسری نیز علاقه ندارید، می‌توانید پکیج‌های آموزشی خود را تهیه و آن‌ها را برای فروش به مخاطبین‌تان ارائه دهید. از طرف دیگر؛ می‌توانید برای خود، شاگردان آنلاین یا حضوری نیز جذب کنید و به ازای تعداد جلسات مشخص کلاسی، از آن‌ها شهریه دریافت نمائید. در نهایت، کسب درآمد از تبلیغات یکی از روش‌هایی است که می‌توان به کمک راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام آن را تحقق بخشید.

کسب درآمد بدون سرمایه با تولید محتوا

اگر می‌خواهید هدف کسب درآمد بدون سرمایه خود را محقق سازید، تولید محتوا یکی از مناسب‌ترین مشاغل در این راستا خواهد بود! تنها کافی است تا نگاهی به وبسایت‌ها و سوشال مدیاها بیاندازید تا متوجه شوید که محتوا، چه تاثیر مهمی در پلتفرم‌های مختلف دارد. بر همین اساس، به عنوان یکی از مهم‌ترین و ساده‌ترین مشاغل در عرصه دیجیتال شناخته می‌شود.

البته، در نظر داشته باشید که کسب درآمد به عنوان یک تولید کننده محتوا، نیازمند تخصص و مهارت‌های شما در برخی امور است. به صورت کلی، تولید محتوا در 3 زمینه متنی، تصویری و ویدیویی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید تنها یکی از این مهارت‌ها را کسب کنید یا سعی کنید تا در تمام آن‌ها به درجه بالایی دستیابی پیدا کنید؛ اما برای کسب درآمدتان کافی است تا در یکی از این 3 مورد به اندازه کافی توانایی داشته باشید. مهم‌ترین مزیتی که این نوع شغل دارد، این است که صرفا نیازی ندارید تا در محل کار معینی حضور یابید، بلکه می‌توانید راحت در منزل خود بنشینید و آن را انجام دهید.

هم‌اکنون افراد بسیاری در زمینه تولید محتوا مشغول هستند. مزیت دیگری که این نوع از انواع کسب و کار اینترنتی دارد، افزایش میزان درآمد و حقوق از طریق همکاری با چندین سازمان مختلف است. شما می‌توانید هم زمان و به راحتی چندین پروژه را مدیریت کنید و در نهایت، درآمد بالایی را از تولید محتوا کسب نمائید.

به صورت معمول، افرادی که به درآمدزایی از طریق تولید محتوای متنی مشغول می‌شوند، قادر خواهند بود تا ماهیانه بین 4 الی 8 میلیون تومان حقوق دریافت کنند. تسلط به علائم نگارشی و گرامری و سرعت بالا در تایپ کردن، از مواردی هستند که یک تولید کننده محتوای متنی باید داشته باشد؛ اما از طرف دیگر، آگاهی از دانش سئو و کپی رایتینگ، می‌تواند به شما کمک کند تا مقدار درآمد خود را افزایش دهید.

تولید محتوای بصری و ویدیویی

همانطور که در بالاتر نیز گفته شد، ساخت طراحی‌های گرافیکی و ویدیوها نیز، در دسته تولید محتوا قرار می‌گیرند. کسانی که در زمینه گرافیک و به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای فعالیت دارند، جزو دسته تولید محتوای تصویری هستند. از طرف دیگر، کسانی که می‌توانند فیلم‌برداری یا تدوین ویدیو انجام دهند، در دسته‌بندی تولید کننده محتوای ویدیویی قرار می‌گیرند. میزان حقوقی که برای این افراد در نظر گرفته شده است، بین 6 الی 12 میلیون در ماه خواهد بود؛ اما اگر موفق شوید تا با شرکت‌های خارجی همکاری داشته باشید، این میزان درآمد به 60 هزار دلار در سال خواهد رسید!

با توجه به اینکه مخارج و هزینه‌ها به حدی سرسام‌آور رسیده‌اند، کسب درآمد دلاری یکی از بهترین ایده‌هایی است که شما می‌توانید آن را پیاده‌سازی کنید. دستمزد تولیدکنندگان محتواهای تصویری و ویدیویی، با توجه به کیفیت و حجم کاری آن‌ها نیز محاسبه می‌شود. به هر میزان که محتوای تولید شده توسط شما افزایش پیدا کند، درآمدتان نیز بالاتر خواهد رفت.

کسب درآمد بدون سرمایه از بازی

کسب درآمد بدون سرمایه از بازی

اگر جزو افرادی هستید که به گیم و بازی‌های ویدیویی بسیار علاقه دارید، این روش کسب درآمد بدون سرمایه می‌تواند برای شما مناسب باشد! البته، ممکن است که این کسب درآمد برای همه رده‌های سنی مطلوب واقع نشود. کسب درآمد بدون سرمایه از بازی، روش‌های مختلفی دارد. شما می‌توانید هم در حوزه آموزشی، هم در حوزه سرگرمی و همچنین در زمینه رقابتی، از گیم‌های مختلف کسب درآمد کنید!

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های کسب درآمد از بازی، استریم یا پخش آنلاین آن است. برخی پلتفرم‌ها وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا در ازای استریم یا پخش بازی کسب درآمد داشته باشید. نکته‌ای که وجود دارد، این است که اکثر این پلتفرم‌ها انگلیسی زبان هستند و نسخه فارسی یا ایرانی جهت استریم بازی وجود ندارد.

بنابراین، ممکن است این فکر به ذهن شما خطور کند که کسب درآمد از آن چه می‌شود؟ در واقع، کسب درآمد بدون سرمایه از این نوع پلتفرم‌ها، به دلار است؛ اما محدودیت‌های بسیاری بر این شبکه‌ها اعمال شده است که به شما توصیه می‌کنیم برای راحتی کار خود، در ابتدا از روش‌های جایگزین درآمدزایی استفاده کنید.

برای مثال؛ می‌توانید استریم آفلاین انجام دهید! به این صورت که از اسکرین یا صفحه سیستم خود و همچنین ریکشن‌تان زمان بازی فیلم تهیه می‌کنید(آن را ضبط می‌کنید). در نهایت، می‌توانید با کمی ادیت و ویرایش ویدیوی مربوطه، به آن جلوه جذاب‌تری ببخشید و در پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب، به اشتراک بگذارید.

در نهایت، با رشد و توسعه کانال خود می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید. شایان ذکر است که عموم درآمدزایی از طریق یوتیوب، با تبلیغات و بازدید آن‌ها انجام می‌شود. بنابراین، بهتر است تمرکز خود را بر روی افزایش بازدید و سابسکرایبرهایتان بگذارید تا در نهایت، تبلیغاتی که بین ویدیوهایتان پخش می‌شوند، بازدید بیشتری دریافت کنند.

بهتر است بدانید که برای شروع کسب درآمد از یوتیوب، باید حداقل 1000 عضو در کانال و سالیانه 4000 ساعت بازدید از ویدیوهایتان داشته باشید. پس از رسیدن به این حد مشخص شده، می‌توانید به کارشناسان یوتیوب درخواست دهید تا حساب کاربری شما را به نوع “کاری” یا “بیزینسی”، تغییر دهند.

کسب درآمد از یوتیوب، به دلار است؛ اما شما می‌توانید همین روال را در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام نیز پیاده‌سازی کنید. در آن صورت، وظیفه گرفتن و انتشار تبلیغات دیگر کسب و کارها و درآمدزایی از آن‌ها، بر عهده خودتان خواهد بود. به هر حال، کسب درآمد از بازی روشی است که می‌تواند بدون هیچگونه سرمایه اولیه‌ای انجام شود.

کسب درآمد بدون سرمایه از سئو

این نوع روش درآمدزایی، جزو پردرآمدترین شیوه‌ها در دنیای امروزی محسوب می‌شود! سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، از زمانی پر طرفدار شد که بسیاری از کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن پیشرفت کردند. امروزه، اکثریت تجارت‌ها و حرفه‌ها، به دنبال این هستند که رتبه بالایی را در بین لیست جستجوهای گوگل کسب کنند؛ اما این چه فایده‌ای برای آن‌ها دارد؟

در حقیقت، قرار گرفتن بین رتبه‌های اول تا سوم و عموما صفحه اول گوگل، برای کسب و کارهایی که در حوزه اینترنت فعالیت دارند بسیار مهم است؛ زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر دیده شوند. در نهایت، این دیده شدن باعث می‌شود تا افزایش درآمد داشته باشند. در برخی موارد نیز، افزایش رتبه در گوگل موجب کسب اعتبار و احترام بیشتر نزد مخاطب هدف خواهد شد. مجموعه فعالیت‌هایی که سبب می‌شوند تا یک وبسایت رتبه بالایی را بین نتایج جستجو کسب کند، سئو و بهینه‌سازی سایت نام می‌گیرند. بنابراین، خودتان می‌توانید حدس بزنید که یک سئوکار در این دنیای رقابتی مجازی، چقدر می‌تواند درآمد داشته باشد بدون اینکه حتی یک ریال هزینه بدهد! تنها لازم است تا دانش و تخصص کافی را در رابطه با سئو کسب کند.

اگر به دنبال این هستید که بدون هیچ هزینه اولیه‌ای، در خانه راحت خود بنشینید و درآمدهای میلیونی کسب کنید، به شما توصیه می‌کنیم به دنبال این حرفه بروید! این بخش از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار، امکان فعالیت به صورت دور کاری را دارا است و همچنین، شما می‌توانید برای کسب درآمد بدون سرمایه بیشتر، چندین پروژه سئو را به صورت هم زمان مدیریت کنید.

مزایا و معایب کسب درآمد بدون سرمایه

اگر می‌خواهید در انجام کاری موفق شوید، بهتر است آن را از تمام زوایا بررسی کنید. مطالعه و دریافت آگاهی در رابطه با روش‌های مختلف کسب درآمد بدون سرمایه خوب است؛ اما بهتر می‌باشد گاها با چالش‌ها و مشکلات آن نیز آشنا شوید. از این رو، این موضوع دارای اهمیت است، چون که در زمان رویارویی با این چالش‌ها آن‌ها را از قبل می‌شناسید و مدیریت کردن این دسته از مسائل برایتان بسیار راحت خواهد بود. در صورتی که با چشمانی بسته وارد یک حوزه کاری شوید و نکات منفی آن را در نظر نگیرید، به اولین بن بستی که برخورد کنید، دلسرد خواهید شد. به همین علت، ما نیز تصمیم گرفتیم تا مزایا و معایب کسب درآمد بدون سرمایه را برای شما در این مقاله بررسی کنیم.

مزیت‌ها

بزرگترین و مهم‌ترین مزیتی که این نوع روش راه‌اندازی کسب و کار در اختیار شما قرار می‌دهد، این است که نیازی ندارید تا سرمایه هنگفتی را در ابتدای کار خرج کنید! همین موضوع باعث می‌شود تا با انگیزه و اشتیاق بیشتری در مسیرتان حرکت کنید. بسیاری از کسب و کارهای خرد و کوچک هستند که می‌توان آن‌ها را بدون نیاز به هزینه بالا، توسعه داد. برخی از این دسته روش‌های کسب درآمد بدون سرمایه، در منزل قابل اجرا هستند یا نهایتا به تنها چیزی که احتیاج دارند، یک سیستم کامپیوتری خواهد بود.

عموما مشاغلی که بدون سرمایه قابل انجام هستند، به حضور فیزیکی شما در محل کار یا استخدام تمام وقت، نیازی ندارند. در نهایت، شما می‌توانید انرژی و هزینه لازم برای رفت و آمد را ذخیره کرده و آن را بر توسعه و رشد کارتان متمرکز کنید. همچنین، در برخی از این مشاغل، شما رئیس خودتان خواهید بود! می‌توانید هر زمان که خواستید به خودتان مرخصی دهید و تمام سود حاصل از کسب و کارتان را برای خود نگه دارید. البته، فراموش نکنید که داشتن یک برنامه دقیق جهت رسیدن به موفقیت ضروری خواهد بود.

معایب

راه‌اندازی یک کسب و کار بدون سرمایه، باعث می‌شود تا راحت‌تر آن را شروع کنید! همچنین، انگیزه‌ای که افراد در ابتدای مسیر رسیدن به موفقیت دارند، غیرقابل وصف شدن است؛ اما نمی‌توان این موضوع را در نظر نگرفت که اگر سرمایه‌ای در دست داشتید، می‌توانستید سریع‌تر به سمت هرآنچه برایش تلاش می‌کنید، حرکت کنید!

در نظر داشته باشید که، به ثمره نشستن یک کسب و کار نیازمند زمان، تلاش و صبر است؛ اما اگر سرمایه خوبی در دست داشته باشید، با توجه به اینکه از امکانات بهتر و بیشتری برخوردار می‌شوید، مدت زمان صبر کردن نیز کوتاه‌تر می‌شود و شما می‌توانید سریع‌تر به خواسته‌های خود برسید.

همچنین، زمانی که شما سرمایه کمی در دست دارید یا مقدار دارایی شما در ابتدای آغاز کار صفر است، ممکن است با تعداد افراد کمتری حرفه‌تان را استارت بزنید. حتی ممکن است فقط و فقط خودتان تنها همه کاره این تجارت کوچک باشید؛ اما اگر سرمایه‌ای مناسب در دست داشته باشید، می‌توانید با استخدام بازاریابان، ایده‌پردازان و یک مشاور کسب و کار حرفه‌ای، سریع‌تر کسب و کارتان را به یک برند تخصصی تبدیل کنید. البته، نیازی به نگرانی نیست؛ چون شما می‌توانید با افزایش آگاهی، دانش و مهارت خود، به درجه‌ای برسید که دیگر افراد سرمایه‌گذار، بر روی تجارت نوپای شما سرمایه‌گذاری کنند.  اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه کسب درآمد بدون سرمایه بدست آورید؛ می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت تجارت آنلاین مراجعه فرمائید یا به پکیج کسب درآمد سریع و آسان از اینترنت رجوع کنید!

خلاصه کسب درآمد بدون سرمایه

درآمدزایی و استقلال داشتن، حس بسیار خوبی است که افراد به دنبال تجربه کردن آن هستند. روش‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد که راه‌اندازی یک کسب و کار شخصی، نسبت به تمام آن‌ها درآمدزایی بیشتری را برای افراد رقم می‌زند. آنچه باعث نگرانی است، عدم وجود سرمایه و دارایی اولیه می‌باشد که متقاضیان راه‌اندازی کسب و کار، به کمک آن نیاز دارند تا حرفه خود را آغاز کنند. اگر شما جزو افرادی هستید که سرمایه اولیه کافی ندارید یا می‌خواهید دارایی خود را ذخیره کنید، می‌توانید به کسب درآمد بدون سرمایه بپردازید. معمولا مشاغلی که در این دسته قرار می‌گیرند، مهارت‌محور هستند و نیاز است تا برای رسیدن به موفقیت در آن‌ها، از تخصص بالایی برخوردار باشید. همچنین باید صبور باشید تا بالاخره تجارت تازه شما جان کافی بگیرد و به منبعی پولساز تبدیل شود.