کسب و کار لوازم آرایشی و نحوه راه‌اندازی آن

کسب و کار لوازم آرایشی

همانطور که احتمالا در جریان هستید، صنعت آرایش، بهداشت و زیبایی همواره در حال رشد و توسعه در سراسر جهان است. سرانه مصرف لوازم آرایشی، هم اکنون در سراسر جهان به اوج خود رسیده است و برندها و کمپانی‌های متعددی به تولید این محصولات می‌پردازند و اکثرا نیز درآمدهای بالایی را از طریق این کسب و کار و صنعت بدست می‌آورند. کشور ایران، هم اکنون در رتبه دوم کشورهای پر مصرف قرار دارد! شما نیز قادر خواهید بود تا با کمک کسب و کار لوازم آرایشی، به درآمد بسیار مطلوبی دست پیدا کنید؛ البته، لازم است تا پیش از اقدام جهت راه‌اندازی کسب و کار تازه خود، برخی اطلاعات و دانش‌های لازم را کسب نمائید. درست است که کسب و کار لوازم آرایشی سرمایه اولیه بالایی احتیاج ندارد و می‌توان با سرمایه‌ای کم نیز آن را آغاز کرد؛ اما حاشیه سودی که این کسب و کار با خود به همراه دارد، به شما کمک می‌کند تا در مدت زمانی کم سود هنگفتی را دریافت نمائید و کسب و کار لوازم آرایشی خود را توسعه دهید.

کسب و کار لوازم آرایشی و شیوه راه‌اندازی آن

کسب و کار لوازم آرایشی و شیوه راه‌اندازی آن

ممکن است با خود بیاندیشید که کسب و کار لوازم آرایشی تنها و تنها به فروش محصولات زیبایی اختصاص دارد؛ اما تعریف بهتری که می‌توان از این دسته کسب و کارها ارائه داد، این است که یک کسب و کار لوازم آرایشی و زیبایی، به افراد کمک می‌کند تا زیباترین و سلامت‌ترین نسخه از خودشان باشند! کسب و کار لوازم آرایشی، به صورتی است که مستقیما با سلامت و بهداشت انسان‌ها سر و کار دارد؛ از این رو، شما باید اطلاعات کافی و دقیقی را نسبت به محصولات مختلف داشته باشید تا بتوانید محصولات با کیفیت و سالمی را به دست مشتریان برسانید.

علاوه بر این مورد، شما باید نسبت به کسب و کار لوازم آرایشی و زیبایی علاقه نیز داشته باشید تا بتوانید آن را ادامه دهید! البته، به صورت کلی هر کسب و کار برای رسیدن به موفقیت نیاز است اشتیاق و علاقه افراد را برانگیزد تا اشخاص فعال در آن حوزه، صفر تا صد توان خود را به جنبه‌های مختلف آن کسب و کار متمرکز نمایند.

همانطور که در مقدمه مقاله بررسی شد، صنعت زیبایی و کسب و کار لوازم آرایشی جزو بزرگترین و پردرآمدترین کسب و کارهای جهان محسوب می‌شوند و جالب است بدانید که در سال 2023 صنعت لوازم آرایشی تا 44% از درآمد بازار را به خود اختصاص داده است که نزدیک به نیمی از کل صنایع موجود در جهان می‌باشد! این درصد از سال 2015 رشدی کاملا صعودی به خود گرفت. اگر شما تمایل داشته باشید تا یک کسب و کار لوازم آرایشی را راه‌اندازی کنید؛ می‌توانید از دو طریق اینکار را انجام دهید.

اولین راه، ایجاد و افتتاح یک مغازه به صورت حضوری است که نیازمند مجوزها و پروانه کسب و کار است و همچنین، شما باید سرمایه‌ای را جهت اجاره مغازه خود کنار بگذارید. گزینه بعدی، راه‌اندازی یک کسب و کار فروشگاه اینترنتی است. به لطف رشد شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، هم اکنون راه‌های زیادی برای فروش محصول از طریق اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر از مغازه، از آن درآمدزایی داشته باشید. درست است که کسب درآمد از اینترنت برای شما هزینه‌های کمتری را در بر خواهد داشت؛ اما از طرف دیگر، شما باید زمان زیادی را برای بازاریابی کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار صرف نمائید تا بتوانید مشتریان را به مرور زمان به خود جذب نمائید.

درآمد کسب و کار لوازم آرایشی چقدر است؟

درآمد کسب و کار لوازم آرایشی چقدر است

اگر شما فردی باشید که به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار لوازم آرایشی است، به احتمال زیاد این سوال برایتان پیش آمده است که آیا کسب و کار لوازم آرایشی سود مناسبی دارد؟ آیا ارزش ادامه دادن و درآمدزایی را دارد؟ یا سود کسب و کار لوازم آرایشی در ماه چقدر است؟ در اولین مرحله، می‌توان به صورت کلی ذکر کرد که کسب و کار لوازم آرایشی سود مناسبی را به همراه دارد و با توجه به میزان تقاضای بالا در بازار توسط مشتریان، می‌توان گفت که راه‌اندازی یک کسب و کار لوازم آرایشی می‌تواند سود مناسبی را برای افراد به دنبال داشته باشد. از طرف دیگر، لازم به ذکر است که سود کسب و کار لوازم آرایشی و حتی میزان درآمدزایی از آن، به عوامل متعددی بستگی دارد!

به عنوان مثال؛ محل قرارگیری مغازه شما یا رشد صفحه مجازیتان، می‌تواند یکی از عوامل بسیار موثر در میزان درآمدزایی محسوب گردد. به هر میزان که مشتریان بیشتری به کسب و کار لوازم آرایشی شما رجوع کنند، درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. از این بابت، بخش قابل توجهی از تمرکز شما باید بر جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان بالقوه و بازاریابی معطوف گردد.

به عنوان آخرین نکته در زمینه درآمد کسب و کار لوازم آرایشی می‌توان گفت که این صنف، تا حد زیادی مطمئن و امن است؛ زیرا با وجود تمامی مشکلاتی که برای افراد فعال به همراه دارد، می‌تواند درآمد بسیار بالایی را نیز برای آنان ایجاد کند. به عنوان مثال؛ درآمد یک مغازه لوازم آرایشی در سال 1400-1401، ماهیانه نزدیک به 30 میلیون تومان بوده است!

2 نکته درباره کسب و کار لوازم آرایشی

2 نکته درباره کسب و کار لوازم آرایشی

اگر قصد دارید تا یک کسب و کار موفق را راه‌اندازی کنید، باید برخی نکات را رعایت نمائید که بسیاری دیگر از رقبای سرسخت شما در این صنف، آن‌ها را به بکار می‌گیرند. به عنوان اولین مثال؛ نوشتن یک بوم کسب و کار یا طرح کسب و کار، می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی کلی را برای کسب و کار خود ترسیم نمائید. البته، شما باید طرح یا بیزینس پلن خود را پیش از استارت کسب و کار برنامه‌ریزی کنید. ممکن است در ابتدای این کار، کمی گیج یا سردرگم شوید؛ اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که برخورداری از یک بیزینس پلن در کسب و کار تا چه میزان می‌تواند به شما برای درآمدزایی، افزایش فروش و مواجهه با چالش‌ها کمک کند. در ادامه، 2 نکته دیگر را نیز برای شما شرح داده‌ایم که بهتر است آن‌ها را نیز مطالعه فرمائید.

دریافت مجوز و پروانه کسب و کار

اگر قصد دارید تا به صورت حضوری کسب و کار لوازم آرایشی خود را راه‌اندازی کنید، باید مجوز مربوطه آن را دریافت نمائید. برای انجام اینکار نیز، بایستی در ابتدا محل مورد نظر خود را جهت افتتاح مغازه انتخاب و اجاره کنید. در ادامه، باید به اتحادیه لوازم آرایشی، بهداشتی و زیبایی مراجعه نمائید و درخواست خود را برای دریافت جواز کسب و کار، ثبت کنید. پس از انجام اینکار، اتحادیه فردی را تحت عنوان بازرس به محل کسب و کار می‌فرستد تا بررسی‌های لازم را انجام دهد. اگر محل کسب و کار شما برای راه‌اندازی یک کسب و کار لوازم آرایشی مناسب باشد؛ مجوز و پروانه کسب و کار برایتان صادر خواهد شد. شایان ذکر است که بدانید؛ برای دریافت مجوز بایستی حتما مغازه شما از دوربین مداربسته برخوردار بوده و فروشنده خانم نیز در آن محل استخدام شده باشد.

انتخاب محل مناسب و مطلوب

یکی از بهترین محل‌ها برای راه‌اندازی یک فروشگاه لوازم آرایشی، خیابان‌هایی هستند که پرتردد می‌باشند و مراکز خرید بسیاری در آن‌ها فعالیت دارند. همچنین، بهتر است محل کسب و کار لوازم آرایشی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که بورس آن حوزه از کسب و کار در شهر باشد. اگر قصد دارید تا کسب و کار لوازم آرایشی خود را به صورت حضوری راه‌اندازی نمائید، به یاد داشته باشید که باید در اطراف مغازه شما فروشگاه‌های زیادی در حوزه آرایش، بهداشت و زیبایی وجود داشته باشد.

در صورتی که سرمایه اولیه کافی را برای اجاره یا رهن مغازه در محل‌هایی همچون پاساژها ندارید، می‌توانید یک مغازه محلی را در نزدیکی محل زندگی خود تاسیس کنید. با توجه به اینکه تعداد فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی در سراسر شهرهای مختلف افزایش پیدا کرده است؛ شما تنها زمانی می‌توانید نظر مشتریان را جلب نمائید که امتیازی را نسبت به دیگر کسب و کارها به مشتریان خود ارائه دهید. به عنوان مثال؛ اگر قیمت محصولات شما از دیگر مغازه‌ها مناسب‌تر باشد و بتوانید ارتباط موثری را با مشتریان محلی خود برقرار نمائید، قادر خواهید بود تا سود مطلوبی را از کسب و کار لوازم آرایشی بدست آورید.

در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری را در زمینه کسب و کار لوازم آرایشی بدست آورید، می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت تجارت آنلاین مراجعه فرمائید! همچنین، در صورت تمایل به کسب اطلاعات تخصصی‌تر، قادر خواهید بود تا به پکیج کسب درآمد میلیونی ما سر بزنید. در این پکیج، از صفر تا صد نحوه درآمدزایی و نحوه راه‌اندازی یک کسب و کار را برای شما مورد بررسی قرار داده‌ایم.

جمع‌بندی کسب و کار لوازم آرایشی

در این مقاله، به بررسی کلی در رابطه با کسب و کار لوازم آرایشی پرداختیم. شما می‌توانید با صرف مقداری هزینه به صورت حضوری مغازه و فروشگاه خود را راه‌اندازی نمائید و در صورتی که بودجه شما کمی محدود است، قادر خواهید بود تا به صورت آنلاین فروشگاه لوازم آرایشی خود را مدیریت نمائید. کسب و کار لوازم آرایشی، شغلی پرسود و درآمدزا است؛ اما شما باید در اولین مرحله تخصص لازم برای اینکار را داشته باشید تا بتوانید به اهداف مالی خود در این زمینه دست پیدا کنید. همچنین، شما باید مجوزهای لازم برای راه‌اندازی فروشگاه خود را دریافت نمائید. در نهایت، پس از اینکه مراحل اصلی را از سر گذراندید، می‌توانید کسب و کارتان را راه‌اندازی نمائید.

منبع: smallbusiness